Andrzej Banasiak

Andrzej Banasiak

Andrzej Banasiak

W roku 1999 ukończył Ecole Nationale Superieure de Telecommunications de Bretagne we Francji jako inżynier procesów biznesowych.

Od 2015 roku dyrektor generalny oraz członek zarządu (od 2018 roku) w Thales Alenia Space Polska. Odpowiedzialny za rozwój firmy, realizacje strategii operacyjnej oraz biznes planów Thales Alenia Space w Polsce.

Przed dołączeniem się do Thales Alenia Space, Andrzej Banasiak odpowiadał za zarzadzanie wewnętrznym doradztwem biznesowym w General Electric, które było skierowane na dynamiczny rozwój oraz transformacje kluczowych filii przedsiębiorstwa w Europie.

Poprzednio Andrzej Banasiak odpowiadał za rozwój strategiczny i biznesowy w koncernie Boeing International na terenie Centralnej oraz Wschodniej Europy. Poza tym, Andrzej Banasiak zajmował się rozwojem sprzedaży i biznesu w Polsce i krajach bałtyckich, pracując dla Gemalto (dawniej Schlumberger and Axalto) a także był odpowiedzialny za marketing produktów nowej generacji pracując dla tej samej firmy w Paryżu.

Biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim i polskim, oprócz tego, zna czeski, rosyjski, niemiecki i japoński.