Debaty eksperckie „Inteligentna Specjalizacja”

Medycyna jako potencjał eksportowy regionu, kluczowe technologie jutra

Dyskusje ekspertów na temat poziomu innowacyjności, kierunków rozwoju województwa śląskiego w aspekcie światowych trendów w obszarze technologii medycznych. Dyskusje dotyczące kluczowych technologii i projektów w obszarze technologii i wyrobów medycznych, które realizowane są w województwie śląskim lub, w których biorą udział przedsiębiorcy, jednostki sektora B+R, uczelnie, które mają siedzibę w naszym regionie.

Tematy przewodnie:

  • MEDYCYNA – INTELIGENTA SPECJALIZACJA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO,
  • ROBOTY W MEDYCYNIE,
  • SZTUCZNA INTELIGENCJA W MEDYCYNIE.

MedicaSilesia – to spotkania ekspertów, praktyków, to dyskusje o światowych trendów w obszarze technologii medycznych i możliwości, szans na udział regionu szczególnie przedsiębiorstw w globalnych łańcuchach wartości. Oprócz dyskusji przykłady wdrożeń oraz omówienie innowacyjnych projektów w obszarze inżynierii medycznej.

Podczas Festiwalu zapewniona zostanie przestrzeń na bilateralne spotkania. Przestrzeń NETWORKING /MATCHMAKING daje możliwość umówienia spotkania i zaprezentowania swojej oferty współpracy – zarejestruj się, przedstaw swój potencjał do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Spotkania, będą sprzyjały efektywnej wymianie kontaktów.

Rejestracja na matchmaking

MedicaSilesia Meetings 2018, to:

Debaty eksperckie „Inteligentna Specjalizacja – Medycyna
jako potencjał eksportowy regionu, kluczowe technologie jutra

 

Podczas konferencji w formie paneli eksperckich zostaną przeprowadzone debaty na temat poziomu innowacyjności, kierunków rozwoju województwa śląskiego w aspekcie kluczowych technologii i projektów w obszarze technologii i wyrobów medycznych, światowych trendów w obszarze technologii medycznych i możliwości udział regionu szczególnie przedsiębiorstw w globalnych łańcuchach wartości.

Zaprezentowane zostaną również kluczowe inwestycje i plany w obszarze zdrowia, a także przykłady wdrożeń innowacyjnych technologii medycznych oraz potencjału eksportowego województwa śląskiego w branży medycznej. Podczas konferencji będą prezentowane innowacyjne śląskie rozwiązania w obszarze medycznym zarówno przez przedstawicieli klastrów, samych przedsiębiorców jak również przez jednostki sektora B+R.

Razem dla

innowacyjnej medycyny

 

Na wspólnym stoisku zaprezentowane będą rozwiązania i oferta współpracy jednostek sektora badawczo-rozwojowego oraz uczelni, a także innowacyjnych rozwiązań, które tworzone są przez przedsiębiorstwa w województwie Śląskim.

Na stoisku Krajowy Klaster Kluczowy MedSilesia – Śląska Sieć Wyrobów Medycznych, który zrzesza 97 podmiotów, głównie przedsiębiorstw, chcesz poznać ich specjalizacje, kompetencje, dowiedzieć się czym jest LIVING LAB i bezpłatnie skorzystać z jego oferty – MedicaSilesia, to właściwe miejsce.

Biznes MIXER

 

 

W których uczestniczyć będą:

  • przedsiębiorcy,
  • inwestorzy,
  • przedstawiciele klastrów,
  • przedsiębiorstw,
  • izb gospodarczych,
  • sektora nauki,
  • jednostek samorządu terytorialnego.

Podczas sesji Biznes MIXER nie tylko ciekawy wykład o ,,głównych grzechach”, ale w trakcie sesji przewidziane będą panele Pitch Contest – dotyczące innowacyjnych pomysłów w obszarze medycyny, które prezentowane będą przez start-upy, studentów lub firmy poszukujące partnerów do współpracy.

Biznes Mixer, to praktyczna wiedza, efektywna wymiana kontaktów, dzielenie się wiedzą. Biznes MIXER to relacje oparte na zasadzie win-win.

slaskie

Dofinansowano z budżetu
Samorządu Województwa Śląskiego