Źródło: AKPA Polska Press

15.09.2018 roku

zapraszamy na

Piknik Naukowo – Technologiczny PIK TECH

 

Wydarzenie uświetni obchody X-lecia Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, które swoje „życie” zawdzięcza Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice”. O tym, że kiedyś fedrowano węgiel, górnicy przygotowywali się do pracy, a sztygarzy dzielili robotą świadczą odrestaurowane budynki cechowni i maszynowni oraz wagon z ostatnią toną węgla. Dziś to przede wszystkim kolebka firm zajmujących się nowymi technologiami i do tego świata Państwa zapraszamy!!!

PIK TECH

PRZYJDŹ. ZOBACZ. DOŚWIADCZ
pozwoli wszystkim zainteresowanym zetknąć się z światem nauki i światem nowych technologii,
a piknikowe atrakcje zaszczepią bakcyla fascynacji doświadczeniami naukowymi.

 

Poprzez prezentację ciekawych doświadczeń i eksperymentów, wydarzenie ma pomóc najmłodszym w zrozumieniu skomplikowanych teorii naukowych i technologicznych. W ramach atrakcji piknikowych nie zabraknie pokazów naukowych z udziałem Politechniki Śląskiej, Biblioteki Miejskiej oraz firm sektora wysokich technologii, a także aktywności sportowych i dobrej rozrywki.

Będzie naukowo, będzie muzycznie i rozrywkowo. Do wspólnej zabawy zapraszamy młodszych i starszych. Wstęp wolny, dostęp do atrakcji bezpłatny!

Atrakcje podczas pikniku:

MAPA ATRAKCJI- NOWE GLIWICE

Laboratorium pod chmurką

Eksperymenty, doświadczenia laboratoryjne warsztaty, które najmłodsi uczestnicy i całe rodziny będą mogli przeprowadzać razem z naukowcami i studentami Politechniki Śląskiej.

W programie: kuchnia molekularna, prezentacja metody i zastosowanie analizy ruchu oka, warsztaty rysunku dla dzieci pełnych wyobraźni, samochód elektryczny, zabawa interaktywna dla dzieci przy użyciu sprzętu geodezyjnego, mózgomania, bezzałogowce, oprogramowania i symulatory.

Partnerzy wydarzenia: Politechnika Śląska.

Namiot wyobraźni

Jak mówił Albert Einstein „Wyobraźnia ważniejsza jest od wiedzy” i bazując na tej sentencji chcemy zabrać małych odkrywców w świat magicznych technologii. Interaktywne zajęcia z animatorami będą okazją do niezapomnianej zabawy połączonej ze zdobywaniem cennej wiedzy.

W programie: W programie m.in. pokazy dronów, robotów, warsztaty konstruktorskie, prezentacja  nowoczesnego monitoringu miejskiego i wiele innych. Mali artyści będą mogli coś „zmalować”, na kolorowankach 3D, a później „ożywić” za pomocą specjalnej aplikacji.

Partnerzy wydarzenia:

Biblioteka Miejska, Śląska Sieć Metropolitarna, VALMET, Snap Outdoor – 8A, EMT-Systems.

Maszynownia wyobraźni

Organizatorzy Pikniku zapraszają uczestników do odnowionej maszynowni dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice” do wnętrza hutniczego pieca – zwiedzając interaktywną wystawę „Słusznie słyną dziś Gliwice” poznamy historię Królewskiej Odlewni Żelaza – to tu znajdowało się jedno z centrów rewolucji przemysłowej, która odmieniła Górny Śląsk. Na wystawie znajdują się wyjątkowo bogate zbiory XIX-wiecznych odlewów żeliwnych powstałych w Królewskiej Odlewni Żelaza. Zwiedzanie ekspozycji jest swego rodzaju wyprawą do innego świata, innego czasu i przestrzeni: dawnych zakładów przemysłowych, dawnych Gliwic, dawnego Śląska z czasów jego pierwszej świetności. Ponadto wszyscy chętni  będą mogli malować gipsowe repliki prezentowanych w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego zabytków – żeliwnych plakiet ze scenami z baśni, z wizerunkami cezarów,  królów, królowych, księżniczek,  członków rodów panujących i sławnych w XIX stuleciu osobistości. Do dyspozycji uczestników będą też plakiety z motywami roślinnymi czy rodzajowymi, figurki sfinksów, czy plakiety z gryfami.

Partnerzy wydarzenia:

Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach.

Przystanek w strefach technologicznych
POZNAJMY SIĘ!

Organizatorzy i firmy wysokich technologii, które zdobywają rynki międzynarodowe, z punktem dowodzenia na terenie „Nowych Gliwic” zapraszają na fascynującą podróż w świat wysokich technologii.

W programie m.in. zwiedzanie serwerowni, symulator lotu dronem, pokazy lotu dronów, a także atrakcje dla najmłodszych składanie papierowych samolotów, dmuchańce, zjeżdżalnie. Ciekawscy będą mogli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące dronów, ich budowy, a mądralińscy spróbować swoich sił w quizie na temat zdrowia.

Partnerzy wydarzenia:

Śląska Sieć Metropolitarna, Flytronic, Kamsoft.

Miasteczko hulanek i swawoli

Pod okiem animatorów, najmłodsi będą mogli uczestniczyć w integracyjnych, wspólnych harcach na świeżym powietrzu. Trzeba będzie pogłówkować, a czasem się zmęczyć. Pobudzimy zmysły, rozśmieszymy oraz zrobimy małe czary-mary. Odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

W programie m.in. miasteczko cyrkowe, pokaz szczudlarzy, spotkanie z karykaturzystą, pokaz iluzji, fotobudka oraz przejażdżki na kucyku. Będzie można spróbować swoich sił w balansowaniu na linie, żonglerce, ściance wspinaczkowej, jazdy na monocyklu i bicyklu. Ale to nie wszystko! Chętnych zapraszamy także do wyścigów zdalnie sterowanych samochodów wydrukowanych w technologii 3D, oraz do wykonania biżuterii z elementów wydrukowanych w technologii 3D. Wszyscy zainteresowani będą mogli stanąć oko w oko z himalaistą Januszem Gołąbem.

Ponadto oferujemy udział w warsztatach stolarskich -projekt edukacji globalnej BUILD Solid Ground finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia. 

Partnerzy wydarzenia:

EMT-Systems, i-System, Snap Outdoor – 8A, VALMET, Fundacja Habitat for Humanity Poland

Strefa gastronomiczna

 

Wszyscy odwiedzający w trakcie pikniku zakosztować będą mogli oryginalnych i smacznych potraw serwowanych przez foodtruckowych masterchefów, napić się piwa i zrelaksować w strefie chill out.

„Nowe Gliwice – Nowe Brzmienia!”

 

Wspólnie spędzony czas umilą koncerty zespołów muzycznych z województwa śląskiego, wyłonionych w drodze konkursu  „Nowe Gliwice – Nowe Brzmienia!”, które zagrają na dużej scenie, jako support gwiazdy wieczoru – LAO CHE i będą to:  KoszauClumsy WarlocksSt. James HotelKurczat oraz Double Blind 

 

Zapewniamy dobrą atmosferę i przyjemnie spędzony czas!

Zapoznaj się z REGULAMINEM PIKNIKU PIK-TECH

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie wydarzenia.


MAPA ATRAKCJI- PIK TECH


Partnerzy